Çarşamba, Temmuz 03, 2013

Göz

Çok uzun zaman sonra,
Çok karmaşık günlerden sonra, baş belaları ve diğer saçma sapan olaylarla cebelleştikten sonra, yine sonra hep sonra, başka türlü olamazdı. Geri dönülmesi imkansızken...
Tek parça sıyrıldık olaylardan, ama bütün olumsuzluklara rağmen yine olumsuzluk, hep olumsuzluk vardı, can sıkıntısı her yeri karanlık gibi sarmış, görme yetisini kaybeden bir yaratık gibi hissettiriyordu, yaratık sabretse kulakları iyi duyacak, iyi koku alacaktı; düşmanının sesini ve geniz yakan kokusunu. Düşmanının kahkahaları ve attığı her adım, yeni gelişen hatta inanılmaz hızlı bir şekilde gelişen duyularına işkence ediyordu, büyük bir patlama hissetti kulağında, kusacak kadar yandı genzi...

İş bulamadım, iş bulamayınca evde kaldım, bütün gün...
Bütün gün film izlemedim, ama çoğu zaman film izledim. Gözlerime yazık etmişim, şu an onları sakinleştirmek için çaba gösteriyorum resmen.
Almanca adına neler yaptığımı ben de bilmiyorken, ki ilk zamanlar internetten bi şekilde mahrum kaldığım zamanlarda kitap okuyordum, internetim geldi Almanca film izledim ve Almanca film bloğu açtım tumblr'da, iyi de oldu. Hocamın verdiği destekle de, düzeltmeler yapıyor hatalarımın farkına vararak bir seviye daha ilerlemeye yakın hissediyorum. İşsizin tekiyim, işe yaramaz hissettiriyor, okuduğum yerde ev tutana kadar işsizim, yaşadığım yerde işsizim.
Bu ara Daft Punk çılgınlar gibi yükselişte, açıyorum billboard top ... liste çalıyor saçma sapan biri denk gelince kapatıyorum.
Müzik dinliyorum ama hep başa sarıyorum.
Film izliyorum, affetmiyorum.
Kitap bu ara duraklama devrini yaşıyor, gözlerim isyan edip beni çıldırtırlarsa da çöküş devrine geçcek bu da benim çöküşüm olur herhalde.
Hadi ben gittim.

Hiç yorum yok: