Cumartesi, Şubat 01, 2014

dolunay

Kırık topuk, sendeledi aynı cadde üstünde. Bu kez yalınayaktı, yine üşüyor yine sokak lambaları eşlik ediyordu yalnızlığına, göğe baktı dolunaya sövdü ağız dolusu, sendeledi yere düştü. Nereye baksa dolunay vardı, sanki "yine tutamadım seni" der gibi mahçup.

kahpe

Dışarısı kar kıyamet, oturmuş köşebaşında kahpe, her zaman aynı sokak lambasının altında aynı kaldırım taşına. Taş aşınmış, kahpe üşümüş. Lambanın sıcaklığı, yağlı saçına düşmüş. Çok sevdiğinden mi, sıcak bulduğu tek şeyin lamba olduğundan mı bilinmez, kahpe ağlamış lamba titremiş.

Şapka

Gecenin bi' vakti, gelecek mi tecavüz etti geçmiş mi? Hatırlamıyorum, kafam tecavüz esnasında bile yorgun. Uykudan önce bir saat, uykudan sonra hiç. Kayıp için yas mı tutulur? Ne örf bilirim ne âdet. Şapkasını çıkardı a, seslendi cahile: "örfüne de adetine de...".

Kayıp

0-1 = -1
Kayıp her zaman kayıp, 0 yüzündendi hep. 0/-1 'e matematiğim yetmedigi için kayıp. Yetse, matematik kazanım, kayıp yine kayıp. 0'ı kişisellestirmek daha büyük kayıp. Bırak etkisiz eleman olsun, yutan eleman kalsın! 0 her zaman sıfırdı. Ne kayıptı ne kazanım.