Pazartesi, Temmuz 16, 2012

Anlamsız 16

Ankara'ya gidiyorum, kafa dinlemek ve diğer şeyler.

Yorum Konseri Vardı

Bu ara konserler falan havada uçuşuyor ya da nasıl bir başlangıç yapacağımı bilemedim. 
Dün kuzenin düğünü vardı, düğüne bilmem neye gitmeyi daha doğrusu ailece toplanılan mekanlardan nefret ediyorum ki bahsettiğim ailenin içinde pek bayılmadığım insan toplulukları olunca. 
Neyse, gitmedim zaten.
Dün PES yaptık, kuzenlerle. Komşunun evinde. Laptopu dışarı çıkarıp turnuva düzenliyor adam kaç zamandır. Kötü oynadım ama adamlar benden daha profesyonel, sonunda bi galibiyet alabildim, mutluyum. Bol bol espri, komiklik, sohbet, muhabbet. Deli gibi eğlendim. 
Konser için diğer komşuya sordum, belli olmaz falan mesajlar atıyordu. 
Sonunda kesin karar alıp çıktım evden, kardeşlerimi resmen terk ettim peuehaha! Yerel tv kanallarının birinde yabancı sinema filmi izleyeceğime, giderim konsere kurt, pire ne dökülüyorsa artık. 
Konser alanına yetiştiğimizde Karadeniz türküleri geliyordu uzaktan. İsmail Türüt'ten ve Davut Güloğlundan hatta minyatür kadın türkücüden gına gelmişken. Uuuy, ne oluy la?! diye atladım kumsala tabii ama adamlar öyle bir eğlendirdi ki, Yorum üzgünüm sıra sana da gelecek. Keşke bitmese diyorsun, caz falan coverlamışlar türküleri, Kazım Koyuncu'dan bildiğimiz türküler, bilmediklerimiz, horon. Horon bilmediğim için, yerimde Evereste çıkan dağcı kıvamında titreyen hareketlerle ritm tutturmaya çalıştım. Olamadı ama eğlendim, çok çılgıncaydı. Hatta solistin arada coştuğu ve "Veehhuhhuuu!" diye bağırdığı kısımlarda ben de aynı şekilde bağırdım, tabii etraftan garip bakışların esiri oldum. Biraz sonra Yorum çıkınca sahneye, Eeaaah, bitmeseydiniz oluum! diye içimden geçirince bu gece uzun olacak bebeKim diye de düşünmedim değil hani. 
Yorum protest müzik yapıyor bilmeyenler için. Ben de ne yalan söyliyim, eskiden bayılarak gittiğim konserlere bu kez eğlenemedim, sorun grupta olabilir, bende olabilir, ee o zaman neden karadeniz türkülerinde coştum?! Folk müziğe alışınca şalsdklaşsdk! Protest öyle kaynamış oldu, sıkıldım. Şarkıları da ezbere bilmeyince, bazı kısımları söyleyip diğer kısım unutulmuş olunca, öyle bir konser daha gitti bitti, zaten açtım hani, ne enerjim kalmış ne bişeyim. Sindirim sistemim çökmekte, hala devam ediyor evet. Bugün de yolcuyum ben, bir kaç saat sonra Ankara'ya doğru yol alacak olan otobüsün 1 nolu koltuğunda sızmış olurum. 
Birkaç video çektim ama sahne ışıkları yüzünden dötüm gibi oldu video. Atamam, ısrar etme atamam yahu!? Şaka şaka, bakalım pc'de iyi görünürse bir hafta bekler böylece. 
Hea, internete ulaşmam zor diil, telefondan melefondan bi şekilde girerim sanırım. 
Hadi bana iyi yolc...