Cumartesi, Temmuz 14, 2012

Anlamsız 15

Annem uyurken yanına usulca yaklaşıp "KAZANDIIIĞĞMM!" diye bağırdım, annem uyandı tabii bir panik, "Ne oluyo yea, açıklandı mı sınav sonucu?" diyince. "Yok yahu ama kesin kazanmışımdır" diyince  de garip hissetti sanırım, çıkaramadım ben de.

Anlamsız 14

Annemle babam çok çılgın bir şey yapmışlar ; beni yapmışlar!

Submarine -Film-


Ergen aşk hikayesi desem aklına insanın milyon tane film gelir? Yalan söyledim, milyon tane değil. Hatta sorsanız 3 tane arka arkaya sayamam. Çok ilginçti film, aşk hikayelerini sevmiyorum ben yea! Bu yüzden arada sıkıldım ama genel olarak güzeldi. Tam anlamıyla Oliver Tate'in gözünden bakıyorsunuz olaylara ve sonrası da tabii yaşınız yetişkinlik denen ve pek karmaşık olmayan düzene aitse ergenliğinize dönüp lise zamanlarınızda yaptığınız çeşitli aşklar olayları hatırlatabilir. Güzeldi film, benim için pek anlamı yoktu, gülerim diye izledim ama beklentimin bu olması benim çaresizliğim.
Ne diyorum ben yea, eğlendim yeterince ama bu yeterince pek yeterli görünmüyor.

Uma vs Selda -Acaip Eğlenceli Bir Konser Hikayesi

Ehe, gülüyorum hala çünkü çok çılgın bir geceydi adamım!
Uma Uma gel gir koynUma şeklinde dize uyduran abaza eşek, turiste saldırdı. Oha, öyle haberler vardı ama konumuz o değil. Konsere gittim ben, Gattaca beklesin, Uma beklesin.
Öncelikle, komşunun oğlu geldi. Sürekli film alıyorlardı benden, gerçi ben tavsiye ediyordum sadece onlar da izliyorlardı. Neyse, biz konsere gidiyoruz diyince ooo yea ben de gelsem mi acaba? diye sesli düşündüm ondan sonra olan oldu.
Konser alanına daha yetişmemiştik ki, inanılmaz bir kalabalık, muhteşem bi trafik, dehşet dolu saatler yaşadık. Ters şeritten girme kısmı dehşet olan kısmıydı. Yetiştik vesaire, kimi göreyim! Bugün doğumgünü olan arkadaşımı tabii, emin olamadım karanlıktı seçemedim suratını. Arıyım dedim, telefon çekmiyor. Lanet! Şşşşşt, hey! falan diye taciz eden serseriler gibi hareketler vesaire, kaldırdı kafasını "ne oluyor la" şeklinde baktı adam şok! Tabii azarladım, buraya geldiğin halde neden aramıyorsun diye. Langırt oynuyorlardı kuzenleriyle birlikte. Takıldım onlara ve ağlarımı örüp bekledim orda, neyseki bir tanıdık daha geldi bizim yaşlarımızda takıldık hep beraber. Sonrasında ise, 3 genç kız geldi T_T ben aynen şu şekildeyim, ok seksist değilim ama gençliğime verin, kızlar da rahatsız olmadı sanırım. Yani umarım, biz şakalaşıyoruz falan içimizden biri de kalkıp konuşamadı la kızlarla T_T yine dumur yine dumur. Kızlar langırt oynayacaktı ki, "ayh jeton geçmiyooo" diye bir haykırma yakarma duydum, kafamdaki sahne "o jeton köpeğin olsuuun cınım" şeklinde bir şeydi ama olamadı, elemanın biri geldi, "aaha geçti işte" diyip gitti. UUhh beybi, hayatımda yaşamadığım çılgınlıklar yaşadım, sağa sola sataştım, acayip eğlendim, dayak yemedim, çılgınlar gibi yürüyüp, deli gibi, mal gibi, serseri gibi yaşadım o birkaç saati ve inan bana hayatımın en güzel saatleriydi bunlar :') -duygusal anlar-
Konser başlamadan önce, konuşmalar, şakalar... -Burda komşularımla eğlenebileceğim hatta coşabileceğim fikri kafama yerleşmişti, kopan kişi bendim, hayal çekmeyi bilmese de halay başı olan da, ben o anda kendimden başka kimse yokmuş gibi eğlendim. Çok çılgıncaydı bebeeeek!! Vuhhuhuhu! Aynen öyle Vuuhhuuu diye bağırdım, şarkı sözlerini bilmesem de mırıldandım, sarhoş değildim ama inanılmaz derecede psikolojik sarhoşluk yaşadım. Garip garip bakan gözler çükümde değildi, bağırdıktan sonra utanmadım, bana çarpan insanlara laf atmaktan da, ne biliyim karanlıkta yaşamayı seviyorum sanırım ya da "kafam en güzel bu saatlerde çalışıyor" dediğimde ciddiye alınmalıydım. Öyle bir zaman gelecek ki uykusuz kaldığı için şikayet eden insanlardan olmak yerine, ooohh mis serin serin ders çalışıyom haftaya finalim var lan diyeceğim günler... Eeaa sınavdan kim bahsetti olum, yakarım lan!
Konser sırasında terlemeler, soğuk almalar, karında biriken gazlar ve kuruyan boğazı saymazsak bombaydı bebeğim!
Konser bitti.
Bitiminde posterlere gözüm takıldı, hatıra olsun diye asacağımdan değil. Aldım ama 100 lirayı bozar mısın diye öküzce bir hareket yapamazdım 3 lira için, kafamda posteri 1.5 liraya almak vardı ama bütün şirinliğime rağmen 3 tlye aldı ablalar, alacağınız olsun lan!
Eve dönüş
Arabada biraz bekledik 1 saat kadar. SOOOOonra! Kimi gördüm tahmin edin, ilkokul arkadaşımı bir ara bu kızdan hoşlanıyordum ama olamadı "kader ayırdı bizi..." o konuya girmek dahi istemiyorum, kız beni gördü, arkada babası ve annesi, ben kafamı çevirdim o tanımamış gibi dehşete kapılan gözlerle bakınca. Sahilde yürüyelim dedim komşuya tabii amca komşu da geldi, yürüdük hep beraber. Kız oturmuştu ailesiyle, yanlarına gidemedim. Gitmek istemedim açıkçası, gereksizdi. Sahilde komşumu fotoğraf çekerkene, "hadi ben de senin fotonu çekiyim" diyince soğuk terler, aktı boşaldı resmen. Tamaam, ama denize doğru diil dedim, çekti. Sonra da denize doğru çekilince suratımda patlayan flaş, resmen ben buradayım diye bağırıyordu. Utanmadım yine, güzeldi her şey.
Eve dönerken yine arkadaşımı gördüm, vedalaştık tekrar ehehe.
Eve dönüş bitemedi, yolun sonunda arızalanan araba resmen komediydi, itiyoruz hep beraber eve 20m kala çalıştı laşsdklasdlşasd ayak mayak kalmadı bende.
Hadi eyvallah!