Cuma, Şubat 11, 2011

Yassak Massak !

İyi ki yasaklanmış diyorum bazen...
Durun ! İyi tarafından bakın biraz. Mesela bugün cinniyet gazetesinde şu sitenin http://ffffound.com yasaklandığı gördüm bi üzüldüm, bi üzüldüm ki sorma. İyi ki yasaklanmıştaki kasıt şu ; Bu site yasaklanmasaydı benim de siteden haberim olmayacaktı. İleriki zamanlarda google görsellerde resim aramaya çalışırken post için bu siteye bakabileceğim için iyi ki yasaklanmış.
Siteye google dnsleri şu malum 8.8.8.8 8.8.4.4 ile girebiliyoruz, ben girebiliyorum. Site içinde biraz gezindikten sonra www.fizy.com'a da benzettim açıkçası biri müzik paylaşırken diğeri kaynak göstererek görseller, gifler paylaşıyor. Çok hoş bi site reklamını da yapıyım madem yasak
Hem cinniyet gazetesinin dediğine göre site 56xx yasasından ötürü kaldırılmış ben de "ee ne var bunda?" dedim normal vatandaşım anayasa hukuku dersi görmedim de okulda, bir cümlelik yazıyla yer vermişler bi de.

İsteyen porno izler, isteyen alkol içer, isteyen youtube'a da girer.
Tanım , TDK'ya göre ;
Özgürlük :  copy/paste dedim.
1 .     Herhangi bir kısıtlamaya, zorlamaya bağlı olmaksızın düşünme veya davranma, herhangi bir şarta bağlı olmama durumu, serbestî:
       "Özgürlüğünün ilk gününde meyhanedeki arkadaşları ona dostça öğütler verdiler."- İ. O. Anar.
2 .     Her türlü dış etkiden bağımsız olarak insanın kendi iradesine, kendi düşüncesine dayanarak karar vermesi durumu, hürriyet:
       "Özgürlük görece bir kavramdır, onu oldum olasıya bilmişimdir."- A. Erhat
Atatürk kurmuştu di mi ? Evet, o yüzden haberleri yok bazı kişilerin bu kurumdan ...