Pazartesi, Aralık 06, 2010

Yağmurla gelen...

Akşamdan kuzenle yaptığımızın çok uzun msn yazışmasında sınavdan epey bi bahsettikten sonra uyudum her normal insan gibi ; sabah da yağmurun sesiyle uyandım.
Böyle yağması da var yağmurun...
Dün bahardan kalan, bugün yerini kışa bıraktı , vakti gelmişti ve geçiyordu tabii ( küresel ısınma dedikleri ). Soğuk hava geldi kazaklar montlar falanlar filanlar . Minibüs de geldi bomboş, ilk defa öyle oluyordu, o saatte kimse kalkamamış gibi , pazartesi olmasına rağmen. 301'de sınava girdim. Matematik LYS ; Bilmediğim o kadar konu vardı ki yarısını yapsam kârdır dedim başladım kalemi sallamaya bi yere kadar offf'lar başlayınca olmıcak sanırım dedim, ama devam etmek zorundaydım ilk LYS sınavımdı "hem ne kadar kötü olabilir ki?". Neyse denklemler, eşitsizlikler, bölünemeyenler, ayrılamayanlar derken, trigonometri; sevmeme rağmen yapamazken bu kez bi ışık, ak sakallı dede geldi nasıl oldu bilmiyorum ama yaptım, parabollere geldi sıra : Tamam zor olacağını biliyordum ama tepe koordinat formülünü bile bilmiyordum "nasıl olacak?" direkt yüzüne bile bakmadan sorunun üzerinden atlamaya çalıştım sonuç; O kadar boş bırakmıştım ki aradaki uçurumu hesaba katamadım uçurumdan aşağı yuvarlandım, hala da yuvarlanıyorum malesef sonuçlar açıklanınca ya ferman duyrulur "vurun kellesunu şeklinde" ya da "eh idare eder, uğraşıyor garibim" derler ama ne dedikleri umrumda değil sonuç olarak bu sınavdan çıkaracağım çok ders vardı.
Geometri LYS ; Yine mi üçgen?! Tamam seviyorum yapmaya çabalıyorum ama hadi çokgen neyse de geometriden o kadar çok korkuyordum ki ilk soru açı sorusu olmasına rağmen konsantre olamadım. Bi türlü dikkatimi toparlayamadım. Nihayetinde tabii ki aradaki uçurumlar ve boşluklara rağmen sağ salim atlattım bu sınavı da.
Haftaya LYS-2 varmış çok sevindim nasıl sevindim anlatamam o.O ... Şu kimya cezam hala devam ediyor etmesine de. Haftaya olan sınavda sürünmemek için II. bölüm çalışma zorunluluğu hissediyorum.

Diğer sayfaya geçiniz . ( çok dikkat etmedim, görmedim desem yeridir. )

Sınavlar sınavlar sınavlar ; insanoğlu kafasını sürekli optik kağıdındaki yuvarlaklarda desen yapmaya harcıyor, zamanımı biraz da dünya edebiyatı ile kafamı dağıtıp gotik felsefinin uçsuz bucaksız ve bir o kadar dehşet verici tarlalarında.... Tamam kısa kesiyim Frankenstein'dan bahsediyorum, ilk fırsatta bulup okumaya çalışacamdan çok, kesinlikle alıp okuyacağım dediğim kitaplar arasında ama "öğrenci adamız para ne arar!" şeklinde diyaloglara girmicem kütüphaneye soracam önce varsa ordan kart alıp okumaya çalışacam yoksa da pamuk eller cebe hesabı malesef, yapacak bişey yok.
Frankenstein'dan sonra Moby Dick okumak istiyorum sömestrda alırım bunu da.
Jack London demir ökçe de alınıp okunacaklar listemde. Kütüphaneyi nasıl akıl edemedim en başından. Neyse geç oldu ama sonuç iyi olacak sanırım .

Bir ergen böyle yaşadı bunları gördü, paylaştı.